İAU 8000 Öğrencisini Hayata Uğurladı..

tarihinde yayınlandı Duyuru, Istanbul Aydin University

İstanbul Aydın Üniversitesinin (İAÜ) düzenlediği mezuniyet töreni ile 8 bin öğrenci kep attı. 25 bine yakın aile de çocuklarının heyecanlarını paylaştı.

Bu yıl 12’inci mezunlarını veren İAÜ’nün, Florya Kampüsü’nde düzenlediği tören renkli görüntülere sahne oldu. Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun eşi Hamdiye Soylu, İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Rektör Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, akademik ve idari personel, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, açılış konuşmaları, okulu derece ile bitiren öğrencilerin ödüllendirilmesi ile devam ederek kep atma töreni ile son buldu.

“Sizleri hayata uğurluyoruz”

Açılış konuşmasında öncelikli olarak çok gururlu ve mutlu olduklarını ifade eden Dr. Mustafa Aydın, öğrencilere verilen emekler için ailelere de teşekkürlerini sundu. Mustafa Aydın aynı zamanda, “Bir mutluluğu daha paylaşmak üzere burada bulunuyoruz. İnsanların hayatlarında unutulmayan anlar vardır. İşte bugün öyle bir gün ve bunu sizinle paylaşıyoruz. Bugün geleceğin aydınlarını uğurlamak için burada bulunuyoruz. Gözlerinizdeki pırıltı ile gelecekte ne kadar başarılı olduğunuzu şimdiden görmekte ve geleceğe umutla bakmaktayız. Ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanan olaylara bakıldığında bu gençlere ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu daha iyi anlıyoruz. Ayrışmanın çözüm olmayacağı, aklın ve sağduyunun, kardeşliğin ve uzlaşının sizlerin ellerinde yükselerek, ülkemize ve dünyaya barış getireceğine inanıyoruz. Bizler her zaman öğrencilerimize, velilerimize, toplumumuza ve toprağımıza sorumlu olma bilinci ile hareket ettik. Çağın ön gördüğü bütün gelişmeleri akademik dünyanızın her devresinde yürürlüğe koyarak, sizlerin çağın gerekliklerine uygun yetişmeniz için gayret gösterdik. Özgür düşünme, önyargısız, farklı düşünce ve görüşlere açık olma ve bilginin gücünü önemseme gibi değerleri, sizlere kazandırmaya çalıştık. Uluslararası öğrencilerim, sizler de Ülkenizden ve ailelerinizden binlerce kilometre uzaklarda eğitiminizi tamamladınız. Gurbetin zorluklarını yaşadınız. Ancak bizler sizleri kendimizden bir parça olarak gördük ve aileniz olmaya çalıştık. Üniversitemize verdiği destekleri esirgemeyen herkese öncelikli olarak çok teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı iletiyoruz. Tüm öğrencilerimizi gözlerinden tek tek öpüyorum, hepinizin bir hocası, bir babanız ve canından bir parça olarak bir büyüğünüz olarak tüm kalbimle hepinizi kucaklıyorum ve sizleri hayata uğurluyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.

“Hepinizle gurur duyuyoruz”

Prof. Dr. Yadigâr İzmirli de yaptığı açılış konuşmasında, “Mutluluğumuzu paylaşmaya gelen herkese teşekkür ediyorum. Bilimin ışığında aydın gençler yetiştirmek için kurulan üniversitemiz bugün 12. dönem mezunlarını veriyor. Uluslararası üniversitelerle birlikte yapmış olduğumuz anlaşmalar, bilimsel araştırmalar ve 100’un üzerinde ülkeden bizleri tercih eden uluslararası öğrencilerimizle bir dünya üniversitesi konumundayız. Sevgili mezunlarımız, dün denilecek kadar kısa bir zaman önce üniversitemize başladınız. Sizleri geleceğe hazırlamak için çok büyük imkânlar sunuldu. Bu nedenle yarın, hepiniz dünyanın neresinde hangi işi yaparsanız yapın, çok başarılı olacaksınız. Hepinizle şimdiden gurur duyuyor ve varlığınızla hayatımıza kattığınız anlam ve kalite için ve sonunda da bu gün burada oluşturduğunuz muhteşem manzara için çok teşekkür ediyorum. Hepinizin yolu açık olsun, Allah’a emanet olun” diyerek duygularını ifade etti.
İAÜ Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi ve üniversitenin Fakülteler birincisi Aysu Güzel, “Çok sevinçliyim çünkü 4 yıl boyunca çok emek verdim. Bu yüzden de bu onuru hak ettim. Üniversitemin bana verdiği eğitimle mesleki anlamda çok yetkin bir hale geldiğimi düşünüyorum. Üniversitemi seviyorum ve gerek hocalarım gerek arkadaşlarım ve içinde bulunduğum ortam beni her açıdan olumlu yönden etkiledi” diye konuştu.
Üniversitenin Meslek Yüksekokulları birincisi Mert Oğuz Kaba da, “Birincilikle bitirdiğim için çok mutluyum tabii ki. Benim için zorlu bir süreç oldu. Hatta bu yüzden pek sosyal aktivitelerim olmadı. Gerçi üniversitemiz bize her türlü sportif, kültürel, sosyal etkinlikler sundu. Onlara katılmaya çalıştık ama ben genel anlamda asosyal davrandım” dedi. Kaba, başarılı olmak isteyen öğrencilere de, “Okuldan sonra düzenli tekrar etsinler, sınavdan önce derslerine yoğunlaşsınlar” diye tavsiyelerde bulundu.

____________________________________________________________________________________________________

8000 Students Graduated from IAU

8000 students graduated on the graduation ceremony that organized by Istanbul Aydin University. Nearly 25.000 families watched their children and shared their excitement.

12th graduation ceremony of Istanbul Aydin University witnessed unforgettable memories in Florya Campus. Hamdiye Soylu the wife of minister of internal affairs, Dr. Mustafa Aydin Chairman of the board of Trustees of IAU, Prof. Dr. Yadigar Izmirli Chancellor, academic and administrative personals, students and families attended. The ceremony started with the National Anthem, a moment of silence continued with opening speeches and ended with awarding to successful students who finished the school with degree.

‘We see you off the real life’

Expressing how proud and happy he was, Dr. Mustafa Aydin, thanked to families for their supports and labour to the students. Mustafa Aydin also said that ‘We are here again to share another merry moment. There are some unforgettable moments in people’s life. Here is such a memorable day. Today, we are here to send future intellectuals off. We are sure how much successful you will be by the lights coming from your eyes, for that reason we look forward to the future with proud and great hope. We understand better that these young people are needed more when looked at things occurring in our country and geography. We believe that solution will not come from disintegration; mind, common-sense, brotherhood and reconciliation will raise from your hands and bring peace to our country and world. We behaved with sense of responsibility through our students, families, our society and country. We gave ours all to train you as more than enough as the necessity of the current age while following all the developments in academic world. Tried to bring you values such as Freedom of thinking, prejudice-free, being open to different perspective and thoughts. My international students; you complete your study being away for miles and miles away from your country and friends and had difficulties. However, we saw you a part of us and tried to be your family. Essentially, thanks to everybody who supported and gave effort to our university. As a teacher, father and a part of your hearts, I send you big hug with all my love and am seeing you off the real life. All the best!

‘We are proud of you all’

On the opening speech of Prof. Dr. Yadigar Izmirli said ‘I would like to thank to everybody who came here to share our happiness. Our university is having its 12th graduation ceremony today. We are a world university with agreements with international universities, scientific researches and international students from more than 100 universities. Our dear graduates, you’ve started to study here with us as soon as could be said yesterday. Lots of possibilities were presented to prepare you to the future. Thus, you will be successful wherever you are and whatever you do. I am proud of you from now on and thank you so much for being with us today too. I wish all the best for you.

Aysu Guzel, the student of Faculty of Education Department of Turkish Language Teaching and first student of university faculties, expressed herself like ‘I am so happy because I have laboured for 4 years. Thus, I deserved this honour today. I think I’ve become very competent in the professional sense with the education that the university has given to me. I love my university and my teachers, friends, university atmosphere have positive impact on my success story’.

Mert Oguz Kaba, the first student of vocational school of higher education, also worded ‘Of course I am so happy to graduate with the first rank. It was quite difficult process for me. I even have not had social life much. University provided us several cultural, sportive and social events and although we participated to them, I was unsocial in general’ Kaba gave a suggestion to students who would like to successful ‘have daily review with your studies after school and concentrate only your studies before exams’.

12.06.2017

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin