İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ SPORCULAN AVRUPANIN ZİRVESİNDE

tarihinde yayınlandı Basın

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ SPORCULAN AVRUPANIN ZİRVESİNDE-Hürriyet-11.08.2019-s.8

İstanbul Aydın Üniversitesi Sporculan Avrupa’nın Zirvesinde
Üniversite olarak kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin, eğitimin ayrılmaz bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de bu alanlarda başarı gösteren ve bu potansiyele sahip öğrencilerimize, başta burs olmak üzere idman, ekipman ve mental açıdan büyük destek sunuyoruz, öğrencilerimiz de bu desteklerin sonucunda ay-yıldızı ve İAÜ’yü Avrupa’nın zirvesine taşıyor. Tüm sporcularımızı gönülden tebrik ediyorum.
İstanbul Aydın Üniversitesi, EUSA’mn
düzenlediği turnuvalarda Türkiye’ye iki Avrupa şampiyonluğu, üç Avrupa ikinciliği ve iki de Avrupa üçüncülüğü getirerek tarih yazdı

İstanbul Aydın Üniversitesi, Avrupa Üniversite Sporları Federasyonu’nun (EUSA) düzenlediği şampiyonalarda iki Avrupa şampiyonluğu, üç Avrupa ikinciliği ve iki de Avrupa üçüncülüğü elde ederek adını Avrupa’nın zirvesine yazdırdı.
KADIN TENİSÇİLER BİR ÎLKE İMZA ATTI
Bu yıl Karadağ’ın başkenti Podgorica’da düzenlenen 2019 Avrupa Üniversitelerarası Tenis Şampiyonası’nda Öğr. Gör. Pero Duygu Dumangöz’ün antrenörlüğünde Cemre Anıl, Melis Sezer, Sidal Ak ve Merve Herduran’dan oluşan ÎAÜ Tenis Kadın Takımı, finalde Bordeaux Üniversitesini 2-lTik skorla yenerek Avrupa şampiyonu oldu. ÎAÜ Tenis Kadın Takımı aldığı bu sonuçla aynı zamanda kadınlar kategorisinde Avrupa şampiyonluğu elde eden ilk üniversite oldu.
İAÜ KADINLARININ İKİNCİ BAŞARISI
ÎAÜ sporcuları bir destan da Polonya’nın Lodz kentinde yazdı. Avrupa Üniversitelerarası Voleybol Şampiyonasında antrenör Zafer AtayTn
çalıştırdığı; Merve Çepni,Elif Merve Kapıkıran, Yasemin Özel, Müge Örencik, Melisa Memiş, Tuğba Şenoglu, Buket Yılmaz, Sıla Çalışkan, Melike Nezihe Çadır, Gökçe Çiçek Aksoylu ve Marijeta Runjic’ten oluşan ÎAÜ Voleybol Kadın Takımımız, finalde İtalya’nın Bologna Üniversitesine 3-1 kaybederek Avrupa İkincisi oldu.
İAÜ KATA TAKIMI ZİRVEDE
Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te gerçekleştirilen Avrupa Üniversitelerarası Karate Şampiyonası’nda antrenör Nuri Ercan înce’nin çalıştırdığı; Lütfullah Teber, Kutluhan Duran ve Gökay Ilgezdi’den oluşan ÎAÜ Karate Kata Erkek Takımı 24,68 puanla Avrupa şampiyonu oldu. Kata ferdi kategoride Kutluhan Duraç Avrupa üçüncüsü olurken, kumite ferdi kategoride ise 60 kiloda Fuat Demirel ve +84 kiloda Mehmet Usda Avrupa İkincisi unvanına sahip oldu. ÎAÜ Karate Takımı bu sonuçlarla toplamda, takım halinde Avrupa üçüncülüğü unvanına uzandı.
EUSA başarıları Türk üniversitelerinin ve Türk sporunun geldiği seviyeyi gösteriyor. Dünyanın en iyi üniversitelerine karşı zafer kazanan sporcularımız, gerekli çaba sarf edilirse, gerekli ilgi gösterilirse başarıda sınır tanımadığımızın bir kanıtı. Bu gururu bize yaşattıkları için, Türk sporunu dünyaya tanıttıkları için öğrencilerime ne kadar teşekkür etsem azdır. Rekabetin giderek arttığı günümüz spor dünyasında, uluslararası müsabakalarda elde edilen başarılar, tüm dünyanın ilgisini çektiği gibi, ülke olarak spora ve sporcuya verilen değeri de gözler önüne sermektedir. Bu bakımdan ülkem adına gurur duyuyorum. Şimdi hedefimiz bu başarıları sürdürülebilir kılmak. Çünkü asıl başarı, başarıyı sürdürülebilir hale getirebildiğinizde daha büyük anlam kazanmaktadır. O yüzden daha çok çalışmalı ve hedef çıtamızı daha yukarıya çıkartmamız gerekmektedir.

 

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin