15 Temmuz Demokrasi Nöbeti

tarihinde yayınlandı Duyuru, Duyuru

15 Temmuz birinci senesi dolayısıyla Küçükçekmece Halkalı Şeref Meydanı’nda demokrasi ve anma töreni düzenlendi.

Küçükçekmece ve çevre ilçelerdeki vatandaşlar demokrasi nöbetleri tutarak milli iradeye, milli bağımsızlığa ve demokrasiye olan bağlılığını bir kez daha gösterdi.

Demokrasi nöbetlerinde; Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr.Mustafa Aydın, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yadigar İzmirli, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hakkı Aydın ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.

“Özgürlük ve Bağımsızlık Duygusu Türk Halkının Genlerinde Var”

O gece milletin vermiş olduğu mücadelenin Türklerin ruhunda olan bağımsızlık ateşini ortaya çıkardığını dile getiren İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr.Mustafa Aydın;
“Türkiye 15 Temmuz darbe teşebbüsü ile birlikte büyük bir sınav verdi. Türk halkının genlerinde olan o özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin en belirgin örneğini, tanklara, toplara ve uçaklara karşı canlarını seve seve vererek, göğüslerini siper ederek özgürlüklerinin ve bağımsızlıklarının önünde hiçbir şey olmadığını ortaya koymuşlardır. Bu aziz millet bir Çanakkale ruhu içerisinde din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın bu vatanı ve toprakları korumuştur. Aziz milletimizin tarihin her döneminde dahili ve harici düşmanları olmuştur. Bu millet her daim içerideki ve dışarıdaki düşmanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu içerisinde mücadele etmesini bilmiştir.” dedi.

___________________________________________________________________________________________________

DEMOCRACY GUARD DUTY OF 15TH OF JULY

Democracy and commemoration ceremony was organized on 15 July first year in Küçükçekmece Halkalı Şeref Meydanı.

Küçükçekmece and  the citizens of the surrounding provinces once again demonstrated their commitment to national will, national independence and democracy by holding democracy guard duty.

Democracy guard duty took place Küçükçekmece District Governor Harun KAYA, Küçükçekmece Mayor Temel KARADENİZ, Istanbul Aydın University President of the Board of Trustees Dr. Mustafa AYDIN, Istanbul Aydın University Rector Prof. Dr. Yadigâr İZMİRLİ, Istanbul Aydın University Vice Rector Prof. Dr. İbrahim Hakkı AYDIN and with the participation of a large number of citizens.

‘’Freedom and Independence Are Existent In The Genes of Turkish People’’

Istanbul Aydın University President of the Board of Trustees Dr. Mustafa AYDIN expressed that the fighting that the nation had given that night revealed the fire of independence in the spirit of the Turks.

‘’Turkey gave a big test together with the coup attempt on 15 July. The most prominent example of the struggle for freedom and independence in the genes of Turkish people is that they have nothing in front of their freedom and independence by protecting their breats, giving their lives to tanks, colectives and planes. This Saint nation protects this homeland and the land in a Çanakkale spirit without discrimination of religions, race and language. Our saintly nation has been internal and external  enemies every period of history. This nation knows to fight against the enemies inside and outside in the spirit of unity and solidarity’’ he said.

15.07.2017

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin