BATI PLATFORMU OZAN CEYHUN’U AĞIRLADI

tarihinde yayınlandı Duyuru, West Platform
https://en.mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2019/04/29-NİSAN-BATI-PLATFORMU-1080x675-1.jpg

Yaklaşan Avrupa Parlamentosu seçimlerinin değerlendirildiği Batı Platformu’na konuk olan Ozan Ceyhun, söz konusu seçimlerin Avrupa’daki bütün siyasi dengeleri değiştireceğini ifade etti.

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) bünyesindeki düşünce kuruluşlarından Batı Platformu’nun Nisan ayı toplantısı, Avrupa Parlamentosu (AP) 4’üncü ve 5’inci Dönem Milletvekili Ozan Ceyhun’un katılımıyla gerçekleştirildi.

“Yaklaşan Avrupa Parlamentosu Seçimleri ve Türkiye” başlığıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Ceyhun, AP’nin bu dönem seçimlerinin daha öncekilerden çok farklı olduğunu ifade ederek, “Bu seçim Avrupa’da bütün siyasi dengeleri değiştirecek. Zira bu seçim sonucunda Hristiyan Demokratlar ile Sosyal Demokratların birleşimi, çoğunluk statüsünü yitireceği öngörülüyor” diye konuştu.

Toplantıyı değerlendiren İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın şunları söyledi: “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik süreci, Türkiye’nin, geçmişi 19’uncu yüzyıla kadar dayanan Batılılaşma serüveninin önemli ve zahmetli bir bölümüdür. Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının bir devlet politikası haline getirdiği çağdaşlaşma ve Batılılaşma hedefinin en hayati basamaklarından biridir. Bu sürecin siyasi, askeri, ekonomik ve diplomatik ayakları kadar önemli olan bir başka ayağı ise akademi ve teknolojidir. Eğer biz ülke olarak akademik ve teknolojik alanda Avrupa’yla, hatta dünyayla başa baş mücadele içinde olmazsak, AB üyeliği için gösterilen siyasi ve diplomatik çabaların sonuç vermesi son derece zor olacaktır. İstanbul Aydın Üniversitesi olarak bu sürece elimizden gelen en büyük desteği vermeye devam edeceğiz.”


 

Ozan Ceyhun, who was the guest of Western Platform said that the elections will change all political balances in Europe. In the meeting upcoming European Parliament elections were evaluated.

Western Platform was held with the participation of Ozan Ceyhun, 4th and 5th Term Member of Parliament from the European Parliament.

The subject of the meeting was “Upcoming European Parliament Elections and Turkey”. Mr. Ceyhun said that this election will be different than the others and added “This election will change the whole political balances. As a result of this election, the combination of Christian Democrats and Social Democrats are expected to its majority status”.

President of İstanbul Aydın University Assoc. Prof. Mustafa Aydın evaluated the meeting and added “Turkey’s European Union membership process of Turkey’s history is an important and difficult part of the journey until the 19th century. It is one of the most important steps of the goal of modernization and Westernization, which Mustafa Kemal Atatürk and his associates made a state policy. Another important part of this process as important as the political, military, economic and diplomatic pillars is academia and technology. If we, as a country, do not compete with Europe and even with the world in academic and technological fields, the political and diplomatic efforts for EU membership will be extremely difficult. As İstanbul Aydın University, we will continue to give all the support that we can.”

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin