DR. MUSTAFA AYDIN’DAN MESAJ: “TÜRK MİLLETİNİ ASLA YILDIRAMAYACAKLAR!”

tarihinde yayınlandı Basın

DR. MUSTAFA AYDIN’DAN MESAJ: “TÜRK MİLLETİNİ ASLA YILDIRAMAYACAKLAR!” – Adana Beş Ocak-17.12.2016-s. 9

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, 24 Televizyonu’nda yayınlanan “Editörden” programının canlı yayın konuğu oldu. Dr. Aydın, “Ne terör örgütleri, ne de onları masa olarak kullananlar Türk milletini asla yıldıramayacaklar. Halkımız her şeyin farkında” dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, haber kanalı 24’te Kahraman Poyrazoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Editörden” programına canlı bağlantıyla konuk oldu. Canlı yayında gazeteci Adem Hançer’in sorularını yanıtlayan Dr. Aydın, “Türk milleti teröre boyun eğmeyecek” dedi.

“TERÖR TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR”

Sözlerine 10 Aralık’ta Beşiktaş’ta gerçekleştirilen terör saldırısında şehit olanlara rahmet, yaralılara acil şifalar, şehit yakınlarına da başsağlığı ve sabır dileğiyle başlayan Dr. Mustafa Aydın, “Terörü destekleyen çevreler, Mehmet Akif in deyimiyle ‘tek dişi kalmış canavar’dan başka bir şey değil. Yine Akif in dediği gibi, yedi düvel bir araya geldi, tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi, son güçleriyle üzerimize saldırıyorlar. Ancak yine başarılı olamayacaklar. Bu yüce milleti terörle asla yıldıramazlar. Halkımız her şeyin farkında. Ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor ve ona göre davranıyor. Ne Çanakkale’de başarabildiler, ne 15 Temmuz’da başarabildiler, ne de simdi başarabilirler” diye konuştu.

“BİZE RAHAT VERMEZLER, HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”

Son zamanlarda yaşanan terör saldırılarının terörden medet umanların ve onların masalarının son çırpınışları olduğunu ifade eden Dr. Aydın, “İçişleri Bakanımız çok güzel bir söz kullandı; ‘Devletin kılıcı uzundur’ dedi. İste onlar da bunun farkına vardılar. Devletin kılıcının en ücra noktalara kadar uzandığını gördüler. Bu nedenle de, bitik halde olmalarına rağmen, son çırpınışlarını sergileyerek tüm dünya kamuoyuna ‘Biz hala bir şeyler yapabiliyoruz’ mesajı vermeye çalışıyorlar. Yani Ebu Cehil, Ebu Cehil’liğini yapıyor. Ancak Ebu Bekir de Ebu Bekir’liğini yapmalı. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Beşiktaş’taki alçak terör saldırısıyla ilgili olarak açıklanan bildiriye terör örgütünün Meclisteki temsilcilerinin katılmaması bu meyanda son derece düşündürücü ve manidardır. Böyle alçakça ve haince bir saldırıyı birlik ve beraberlik içinde göğüsleyip kınamamız gerekirken bu grubun buna katılmamış olması esef vericidir” ifadelerini kullandı. “Dünyanın kuruluşundan bu yana hak yolda yürüyenlere hiçbir zaman rahat verilmemiştir, hiçbir zaman da verilmeyecektir” diyen Dr. Aydın, “Bizim de bu gibi saldırılara hazırlıklı olmamız gerekir” dedi.

TÜM ÖĞRENCİ ÖDEMELERİ TL CİNSİNDEN!

“Terörün birçok çeşidi var. Bunlardan en tehlikelisi de ekonomik terör. Çünkü bütün bir milleti etkiliyor ve tüm ülkeyi iflas noktasına getirebiliyor. Bunun örneklerini gördük” diyen Dr. Aydın, “Terörü masa olarak kullanan alçak eller bunu da deniyor. Çeşitli spekülasyonlarla Türkiye ekonomisine zarar vermeye çalışıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda çok önemli bir çağrıda bulunarak vatandasın elindeki doları TL’ye çevirmesini istedi. Biz de İstanbul Aydın Üniversitesi olarak bu çağrıya uyarak bankalardaki bütün mevduatımızı TL’ye çevirdik. Ayrıca tüm öğrenci ödemelerini TL’ye dönüştürdük. Ben buradan bütün özel üniversitelere bir çağrıda bulunmak istiyorum. Gün ülkemizin bekası için fedakarlık yapma günüdür. Tüm özel üniversiteleri mevduatlarını ve öğrenci ödemelerini TL’ye çevirmelerini öneriyorum” diye konuştu.

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin