İAÜ KURUMSAL YÖNETİM DERECELENDİRME NOTUNU YÜKSELTTİ

tarihinde yayınlandı Duyuru, Istanbul Aydin University

İstanbul Aydın Üniversitesi, geçtiğimiz Nisan ayında aldığı “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu ”nu 6 ay içinde yükselterek büyük bir başarıya imza attı. Başarıyı tescilleyen sertifika, panel öncesinde gerçekleştirilen törenle takdim edildi.

“Kurumsal Yönetim Derecelendirmesi” yaptıran Türkiye’deki ilk üniversite olan İstanbul Aydın Üniversitesi, bir derecelendirme dönemi bitmeden, 6 ay içinde notunu yükseltmeyi başararak bir ilke imza attı. Geçtiğimiz Nisan ayında 100 üzerinden 84,5 puan alan İAÜ, bu notunu yüzde 2,36’lık artışla 86,5’e çıkardı. “İş Dünyası ve Akademik Açıdan Kurumsal Yönetim Uygulamaları” başlıklı panel öncesinde, Saha Rating Yönetim Kurulu Başkanı Sühan Seçkin tarafından takdim edilen sertifikayı üniversite adına Rektör Prof. Dr. Yadigâr İzmirli ve Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın teslim aldı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma merkezlerinden Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik (KURSAM), Enerji Politikaları ve Piyasaları (EPPAM) ve Afet Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezleri (AFAM) ortaklaşa düzenlediği “İş Dünyası ve Akademik Açıdan Kurumsal Yönetim Uygulamaları” panelinde iş, akademi ve bürokrasi dünyasından önemli isimler yer aldı. Etkinlik kapsamında Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Ödülleri de sahiplerini buldu.

Kurumsal derecelendirmeyle ilgili İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ilk kurum olduğunu söyleyen Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın şunları söyledi: “Bugün burada yapılan çalışma aslında bir kültürün yaygınlaşması, oluşması ve gelişmesiyle ilgili. Dolayısıyla kalite anlayışının kapıdaki güvenlikten yukarıdaki kafeteryasına, lavabolarından ofisine kadar her tarafa yayılması gerektiği bir anlayışın hâkim olması gerekiyor. Öğretim elemanları ve öğrencileriyle bu kültür anlayışını anlatmak ve aktarmak için buradayız. Yarın görev yapacakları kurumlarda bu anlayışı hâkim kılmaları için yapılan bir çalışma olduğunu belirten Dr. Mustafa Aydın, “Her ne iş yaparsanız yapın kuralı, ilkesi, prensipleri olması lazım. Biz de bu ilkelerle yolumuzda yürüdük” diye konuştu.


Istanbul Aydın University increased its “Institutional Management Scaling Note” in 6 months.

Istanbul Aydın University reached the success of increasing its  “Institution Management Scaling Note” from 84.5 to 86.5 as the first university that get rated in this field. Right before the “ Business World and Academically Implementation of Institution Management “ panel, in behalf of President Dr. Mustafa Aydın, Rector Prof. Dr. Yadigar İzmirli was given the certificate by Board Chairman of Saha Rating Sühan Seçkin.

Research Centers under the umbrella of IAU, Energy Politics and Markets Research Center (EPPAM), Institution Management and Sustainability (KURSAM) and Disaster Training Application and Training Center (AFAM) co-organized a panel named “Business World and Academically Implementation of Institution Management“ and notable personages attended from business, academy and bureaucracy world.  Institution Management and Sustainability awards were given.

President Dr. Mustafa Aydın said “Today what we have done here is about spreading, arising and developing a culture. Thus, sense of quality shouldn’t be limited just specific department, it must spread from security department to cafeteria. We are here as instructors and students to share this sense of quality. Whatever you do, there must be some rules and principles. That’s how we have done”.

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin