İAÜ TIP FAKÜLTESİ’NE YILIN SAĞLIK YATIRIMI ÖDÜLÜ!

tarihinde yayınlandı Duyuru, Istanbul Aydin University

İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi, sağlık yatırımında “Yılın Yıldızı” seçildi.
Sağlık eğitimi alanındaki yatırımlarını hızlandırarak 2017 yılında tıp fakültesiyle taçlandıran İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ), bu alanda önemli bir ödüle uzandı. İAÜ Tıp Fakültesi, Türkiye’nin en önemli ekonomi ve iş dünyası dergilerinden Ekovitrin’in her yıl verdiği “Yılın Starları” ödül töreninde “En İyi Sağlık Yatırımı” ödülüne layık görüldü.
1 Temmuz 2018 Pazar günü WOW İstanbul Otel’de düzenlenen ödül gecesine başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Ali Coşkun ve AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma olmak üzere, yurt içi ve yurt dışından iş, sanat, siyaset ve eğitim dünyasının seçkin isimleri katıldı. Törende “Yılın Sağlık Yatırımı Ödülü”nü, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi ve MedicalPark Hastanesi Genel Müdürü Levent Atay, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’den aldı.
“SAĞLIK EĞİTİMİNDE YATIRIMLARIMIZ SÜRECEK”
Ödül töreninde bir teşekkür konuşması yapan İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın konuşmasında “İstanbul Aydın Üniversitesi olarak ülkemizin sağlık alanında eğitimli ve kalifiye iş gücü ihtiyacının farkındayız. Bu nedenle sağlık eğitimiyle ilgili yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz. Ekovitrinle güzel bir işbirliğimiz var ve her yaptığımız yeniliği takdir ediyorlar. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli ise “Biz sağlık yatırımı konusunda gerçekten yılın starı olduk. Tıp fakültemiz için çok ciddi yatırım yapıldı. Hem öğrencilemize hem de hastalarımıza uluslararası standarlar sunmaktayız” diye konuştu.
İAÜ TIP FAKÜLTESİ HAKKINDA
İlk defa 2016-2017 Akademik Yılı’nda öğrenci kabulüne başlayan İAÜ Tıp Fakültesi, yaklaşık 75 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirildi. Tıbbın tüm alanlarında eğitim veren fakülte kapsamında MedicalPark iş birliğiyle İAÜ Tıp Fakültesi VM MedicalPark Hastanesi de hizmete girdi. Toplam 52 bin metrekare alana sahip 300 yatak kapasiteli hastanede 13 ameliyathane ve 92 poliklinik yer alıyor.
—————————————————————————————————————————————————————–
Istanbul Aydin University Medical Faculty, was chosen as the “Star of the Year” in health investment
“Best Health Investment” prize was given to IAU Faculty of Medicine by Ekovitrin, Turkey’s most important economic and business magazine, ”
Minister of Customs and Trade Bülent Tüfenkçi, Minister of Industry and Trade Ali Coşkun, Ak Party parliamentarian İsmet Uçma and numerous businessmen, politicians and educators has participated to the ceremony where was held in WOW Istanbul Hotel. President of IAU Dr. Aydın, IAU Rector Prof. Dr. Yadigar İZMİRLİ and Director of IAU Faculty of Medicine/Medicalpark have taken “ Year of the Health Investment “reward from Minister of Customs and Trade Bülent Tüfenkçi
Our investment will be continue in health education
Giving a speech at the ceremony Dr. Aydın has expressed “as a University we are aware of the need of qualified labor. That’s why our investment increasingly continue. We have a good cooperation with Ekovitrin.They always support and appreciate our success. I would like to thanks them.” IAU Rector Prof. Dr. Yadigar İZMİRLİ has said “About Health Investment, IAU is the star of year. We have serious investmnet in Health education. We provide international standards for our students and patients.
About IAU Faculty of Medicine
Cooperation with VM Medicalpark, IAU Faculty of Medicine was established 2016. It has been giving education since300-bedThere are 300 bed spaces, 13 operating rooms and 92 policlinics in 52.000m2.

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin