İAÜ’DE 17. MEZUNİYET TÖRENİ

tarihinde yayınlandı Duyuru, Eğitim Haberleri, Haberler, Istanbul Aydin University
https://en.mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2022/07/25.06-MEZUNIYET.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesinin 2021-2022 Yılı Eğitim-Öğretim Dönemi 17. Mezuniyet Töreni, 25-26 Haziran 2022 tarihlerinde Florya-Halit Aydın Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Törene İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. MustafaAydın, İAÜ Mütevelli Heyet Başkan Vekili Dr. Halit Fatih Aydın, AKEV Başkan Yardımcısı Mümine Elif Aydın, İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, rektör yardımcıları, dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, yüksekokullar ve fakülteler birincileri konuşma yaparak; kendilerine verdikleri emeklerden dolayı İAÜ Mütevelli Heyet Bşk. Doç. Dr. Mustafa Aydın’ın şahsında tüm hocalarına teşekkürlerini sundu. Ardından kürsüye gelen İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli; öğrenciler, veliler ve akademisyenlere hitaben bir konuşma yaptı.

Rektör İzmirli’nin konuşmasının ardından İAÜ Mütevelli Heyet Bşk. Doç. Dr. Mustafa Aydın mezuniyet konuşmasını gerçekleştirerek, Tamamladığımız 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi itibarıyla, bugün 17. mezunlarımızı vermenin gururunu yaşıyoruz. İAÜ Ailesi’nin yeni bir mezuniyet coşkusunda daha bir aradayız ve emeklerin karşılığını almanın kıvancını, haklı sevincini iliklerimize kadar hissediyoruz. Öğrencilerimizin ve velilerimizin bu gururu yaşamasındaki en önemli pay, şüphesiz ki şefkat ve sabırla onlara bu eğitimi veren hocalarımızındır. Bizlere 17. mezunlarımızı vermenin coşkusunu yaşatan tüm eğitim kadromuza, değerli akademisyenlerimize tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum. Değerli Mezun Öğrencilerim! Bu önemli yolculukta sabır ve inançla yürüdüğünüz için, sizleri canı gönülden tebrik ediyorum. Bu kararlılıkla, sorumluluk bilinci ve azimle yürüdükçe; inanın ki başarı daima sizlerle olacaktır. Sizleri çok seviyoruz.” dedi.

Tören, bölüm birincilerine plaketlerin verilmesi, Mezuniyet Kütüğü’ne isimlerin çakılması ve bayrak devir teslim töreniyle devam etti. Daha sonra ise mezun öğrenciler geri sayımla beraber keplerini büyük bir coşkuyla havaya attılar. Mezuniyet töreni, toplu fotoğraf çekimleri ve kep atma heyecanının ardından müzik şöleni ile son buldu.


17th GRADUATION CEREMONY IN IAU

Istanbul Aydın University 2021-2022 Academic Year 17th Graduation Ceremony was held on 25-26 June 2022 in Florya Halit Aydın Campus.  Istanbul Aydın University President Assoc. Prof. Dr. Mustafa Aydın, AKEV Vice President Mümine Elif Aydın, IAU Rector Prof. Dr. Yadigar İzmirli, vice rectors, deans, academic and administrative staff, students and families participated the ceremony.

After stand in silence and national anthem, the firsts of schools and faculties made speech and thanked IAU President Assoc. Prof. Dr. Mustafa Aydın and faculty members for their efforts. IAU Rector Prof. Dr. Yadigar İzmirli made speech addressing the students, families, and academicians.

After the speech of Rector İzmirli, IAU President Assoc. Prof. Dr. Mustafa Aydın made the graduation ceremony speech, and stated “As of the 2021-2022 Academic Year we have completed, we are proud to present our 17th graduates today. We gathered in a new graduation ceremony of the IAU Family, and we are proud and glad to be rewarded for the efforts. Undoubtedly, our academicians, who are giving this education to them with compassion and patience are the most important part of our students and families to experience this pride. I would like to express my congratulations and thanks to all our academic staff who made us feel the happiness of producing the 17th graduates. Dear Graduates! I congratulate you with my heart and soul for walking with patience and faith in this important journey. Walk with this determination, sense of responsibility and perseverance; Believe that success will always be with you. We love you.”

The ceremony continued with the presenting plaques to the firsts of departments, pinning the names on the Graduation Register and flag handover ceremony. Afterwards, graduates counted down and threw their caps with great enthusiasm. Graduation ceremony ended after photoshoots, throwing caps, and music.

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin