İAÜ’de Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

tarihinde yayınlandı Duyuru, Istanbul Aydin University

Dr.Aydın; “Atatürk’ü, sadece 10 Kasım’da Değil Bir Ömür Boyu Ruhumuzda Taşımamız Lazım”

İstanbul Aydın Üniversitesi(İAÜ) Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. ölüm yıldönümü dolayısıyla Atatürk’ü Anma Töreni düzenledi.

Üniversite öğrencilerinin yoğun katılım sağladığı törene aynı zamanda İAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, dekanlar ve öğretim görevlileri de katıldı. Florya Kampüsü’nde gerçekleşen törende, açılış konuşmalarının ardından İAÜ Müzik Grubu “Bu Kalp Seni Unutur mu” adlı mini konser de verdi. Aynı zamanda 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla Atatürk fotoğraf ve dönemin gazetelerinden oluşan sergi öğrencilerle buluştu.

“SADECE 10 KASIM’DA DEĞİL BİR ÖMÜR BU RUHU TAŞIMAMIZ LAZIM”

“Cumhuriyetimizin kurucusu, bu toprakları bize tekrar vatan yapan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını öncelikle saygıyla yâd ediyoruz” diyen İAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın 10 Kasım ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade etti. Mustafa Aydın aynı zamanda , “Bir kez daha cumhuriyet ruhunu, bir kez daha demokratik yürüyüşümüzü tam bağımsız bir Türkiye’yi tekrar hatırlıyoruz. Atatürk’ü veya Atatürk’ün ilkelerini, Atatürk’ün ortaya koymuş olduğu duruşu sadece 10 Kasım ile değil aslında bir ömür boyu yaşamamız, hissetmemiz ve gelecek nesile bunu aktarmamız lazım” dedi.

İAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın sözlerine şu şekilde devam etti;

“ATALARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

“Bu aziz toprakları bizlere vatan yapan, 1071 Malazgirt Alpaslan’la beraber başlayan yürüyüş, bugün 2016 Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte devam ediyor. Aradaki bütün liderlerimiz, padişahlarımız, bütün sultanlarımız bu vatan ve bizler için emek vermişlerdir. Aramıza nifak sokmadan hepsine sahip çıkmamız gerekiyor. Hepsini aynı sevgiyle değerlendirmemiz lazım. İnsanları sadece bir yönüyle değerlendirip bu şekilde gelecek nesile aktarmamız doğru değildir. Atalarımıza sahip çıkmamız lazım. Özellikle 15 Temmuz’daki hain darbe kalkışmasından sonra bu halkın yeniden uyanması ve diriliş içerisinde atalarına daha çok sahip çıkması ve daha da birlik için de ileriye doğru koşması gerekir. İşte Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde bu ruh ile ileriye gitmemiz, Çanakkale, Yemen ve Trablusgarp ruhunu yeniden aramızda yaymalıyız diye düşünüyorum.”IAU holds Ataturk Memorial Day
 
Dr. Aydin; ” We must have Ataturk in our heart not only on November 10th, but for the rest or our lives.”

Istanbul Aydin University held Ataturk Remembrance Ceremony to commemorate Mustafa Kemal Ataturk’s 78th anniversary of his death.
IAU President Dr. Mustafa Aydin, IAU Rector Yadigar Izmirli, Ph.D., deans and faculty members and many students attended the ceremony. The ceremony was held in Florya campus and IAU Chorus gave a small concert. An exhibition with Ataturk’s pictures and newspapers of his era was also held during November 10 Ataturk Remembrance and Ataturk Week.

“WE MUST CARRY THIS SPIRIT NOT ONLY ON NOVEMBER 10th BUT FOR THE REST OF OUR LIVES”

” We remember Mustafa Kemal and his brothers in arms with reverence who established our nation and made this soil our country. We remember once again the spirit of republic, our democratic stance and independent Turkey. We must feel, live and carry Ataturk, his principles, and his stance to the next generations not only on November 10th but for the rest of our lives,” said Dr. Mustafa Aydin.

“WE MUST PROTECT OUR ANCESTORS”

” The journey which started in 1071 with Malazgirt Alpaslan to make this land our nation still continues today in 2016 with Recep Tayyip Erdogan. All the leaders in between served for our nation. We must protect all of them. First and foremost, our nation need to wake up one more time after July 15th coup attempt and needs to protect its ancestors and walk towards the future together. I believe in going towards a future with the spirit of Canakkale, Yemen, Trablusgarb.”

10.10.2016

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin