İstanbul Aydın Üniversitesinde Mezuniyet Coşkusu

tarihinde yayınlandı Duyuru, Istanbul Aydin University

İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Kampüsü’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreniyle 8 bin öğrenci İstanbul Aydın Üniversitesi’ndeki eğitimlerini tamamlayarak mezun oldu. İAÜ’nün 13’üncü mezunlarını verdiği tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ve açılış konuşmaları, derece ile okulu bitiren öğrencilerin ödüllendirilmesi ve bayrak flama devir teslimiyle devam etti. Törene, İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli, akademik ve idari personel, veliler ve mezun öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasında çok gururlu ve mutlu olduğunu ifade eden İAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, ailelere öğrencilerin üzerindeki emekleri için teşekkürlerini sundu. Üniversitelerin sadece diploma veren kurumlar olmadığını söyleyen Aydın, “Üniversiteler tüm baskılardan uzak, sorulmamış soruları soran, sorgulayan gençlerin yetiştirildiği kurumlardır. Üniversiteler öğrencisini geleceği şekillendiren, geleceği yönlendiren, geleceği insanlık adına, gelecek nesiller adına huzur barış ve refah içinde bir sonraki nesillere aktaracak insanların yetiştirildiği kurumlardır. Her şeyden önce bir insan olduğumuzu unutmayalım. Bu coğrafyadaki en büyük gücümüz birlikteliğimiz, kardeşliğimiz, dostluğumuz ve hoşgörümüzdür” dedi.
İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigâr İzmirli’nin de bir konuşma yaptığı mezuniyet töreninde Rektör İzmirli, İAÜ’nün, Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olduğuna dikkat çekerek, “ Sevgili veliler, Üniversitemizin ülkemize kazandırdığı yetkin gençleri gururla yeni başlangıçlara uğurlamak için bir araya geldiğimiz bu anlamlı günde mutluluğumuza ve sevincimize ortak olduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. Bizler öğrencilerimize sadece mesleki bilgi ve yeterlilik kazandırmakla yetinmedik. Öğrenim hayatları boyunca öğrencilerimizi ülkemizin ve dünyanın çok değerli isimleriyle buluşturduk. Sevgili öğrencilerim dünyanın neresinde olursanız olun hangi işi yaparsanız yapın çok başarılı olacaksınız. Bugün burada oluşturduğunuz muhteşem manzara için çok teşekkür ediyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.
İAÜ Florya Halit Aydın Kampüsü’nde gerçekleşen tören, bazı öğrencilerin konuşmaları sonrasında gerçekleşen öğrencilerin yemin ederek kep atmalarıyla son buldu.
———————————————————————————————————————————————————————————————–

Completing their education over 8 thousand students in İstanbul Aydın University has graduated with the ceremony at Istanbul Aydın University Florya Halit Aydın Campus.
The 13. Graduation ceremony has started by stand in silence and national anthem and continued opening speeches, delivering presents to successful students, flag and pennant transferring ceremony
President of Istanbul Aydın University Dr. Mustafa Aydın, IAU Rector Dr. Yadigâr İzmirli, academicians, parents, and alumni have participated to the ceremony
During the opening speech, Dr. Aydın has expressed his gratitude and pride to parents who raise their children full of sacrifices and love.
Dr. Aydin “meaning of University is not having a diploma. University is an institution which raises students independently and teaches to query. The duty of the university is that to raise youths who are able to shape and direct their future and who provide a peaceful and wealthy future for the next generation. We should not forget our humanity. Our power has been feeding by our togetherness, friendship, and tolerance in this geography.”
Remarking that IAU is the most preferred Foundation University in Turkey, Yadigar Izmirli “Dear parents; while we graduate our students for the new beginnings of their life. I would like to thank you to share our happiness and pride. We have been trying to educate our students multi-pronged including knowledge and competence. Through their education life, we have brought together numerous worldwide universities and distinguished people with our students. All of Our efforts for the future of our students. My dear students wherever you are and whatever you do, you will be successful. Once again, I would like to thank you for the magnificent view you created today. I wish a great success for all of you.”
At the end of the ceremony which was held in İstanbul Aydın University Halit Aydın Campus, the students have tossed their caps in the air.

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin