“Milli İradeye Yönelik Kalkışma Girişimini Şiddetle Kınıyoruz”

tarihinde yayınlandı Duyuru, Istanbul Aydin University, Medya
https://en.mustafaaydin.com/wp-content/uploads/2020/01/İRAN-YÖK-TEMSİLCİSİ-22.09.2017.jpg

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) 15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grubun, Türkiye’nin demokratik hukuk düzenine ve milli iradeye yönelik kalkışmayı “Demokrasiye Sahip Çık” toplantısı ile kınadı.

İAÜ Florya Yerleşkesi’ndeki toplantıya üniversite akademik ve idari personelinin yanı sıra çok sayıda öğrenci de katıldı.

Darbe girişimini esefle kınadığını vurgulayan İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın “Bir avuç eşkıyanın kalkışması ve vatanımıza ihanet hareketi en ağır biçimde bedelini ödeyecektir. Aramızdaki din, dil, ırk, mezhep bütün bu farklılıklar bizlerin ortak zenginliğidir. Bunları ortak zenginlik kabul ederek el birliğiyle ülkemizi dünya ülkeleriyle rekabet edebilecek bir düzeye getirmeliyiz. Onun için bu aziz milletteki hiçbir bireyin ümitsizlik içerisine kapılmamasını ısrarla istirham ediyorum.” dedi.

“KORKU İMPARATORLUĞU KURMAK İSTEYENLERE ASLA FIRSAT VERMEYİN”

Halkı korku ve tedirginliğe sevk etmek maksadıyla yapılanlara karşı sağduyulu olunması gerektiğini altını çizen Dr. Mustafa Aydın “Korku imparatorluğu kurmak isteyen, halkın arasında tedirginlik yaratmak isteyen bu tür düşüncelere asla ve asla fırsat vermeyin. Allah-ü Teâlâ tüm kutsal kitaplarda ortak bir ayet bildirmiştir. Allah sizlere ne ihtiyacınız varsa o olarak yeter de artar bile. Ümitsiz kalmak insanı dinden çıkarıyor.” şeklinde konuştu. Toplantı, darbe girişiminde şehit olanlar için yapılan dua ile tamamlandı.

“MİLLİ İRADEYE YÖNELİK KALKIŞMA GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından, anayasal düzeni hiçe sayarak demokrasiye ve milli iradeye karşı gelerek yapılan darbe girişimini kınayan bir bildiri de yayınlandı.

“Türk Silahlı Kuvvetleri içinde küçük bir grubun, Türkiye’nin demokratik hukuk düzenine ve milli iradeye yönelik kalkışma girişimini şiddetle kınıyoruz.” denilen bildiride şu ifadelere yer verildi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri içinde küçük bir grubun, Türkiye’nin demokratik hukuk düzenine ve milli iradeye yönelik kalkışma girişimini şiddetle kınıyoruz.

Demokratik gelişmeleri algılamaktan aciz, zihniyeti 1900’lerde kalmış, münferit kesimlerin Türk Milletinin oyları ile seçilmiş, meşru ve demokratik kişi ve kurumlara yönelik girişimlerinin, dün olduğu gibi bugün de meşrutiyetinin bulunmadığını bir kez daha ifade etmek isteriz.

Üniversitemiz, milletin iradesine ve demokrasiye sahip çıkma noktasında tek vücut halindedir. Biliyoruz ki; “HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.”

 “WE CONDEMN THE COUP ATTEMPT AGAINST THE NATIONAL WILL”

Istanbul Aydın University (IAU) condemned the coup attempt against the national will and the lawful order of Turkey by a small group within Turkish Armed Forces on July 15th during the “Protect The Democracy” meeting. Faculty staff as well as the administrative staff and students attended the meeting took place at IAU Florya Campus.

Emphasizing that he condemns the coup attempt regretfully, IAU President Dr. Mustafa Aydin said, “ The coup attempt and treason of a small group will be punished severely. Our differences in religion, language and race are in fact our common wealth. We must use this wealth to bring our country to the level of other countries in the world. That’s why I ask every citizen of our country to keep their hopes hight.”

“DO NOT GIVE ANY CHANCE TO THOSE WHO WANT TO BUILD AN EMPIRE OF FEAR”

Highlighting that we must keep calm and reason against actions that make us live in fear, Dr. Mustafa Aydın added, “Do not give any chance to those who want to build an empire of fear and unease among the people. Allah-u Teala stated common verses in his holy books. God himself will be enough for your needs just by himself. Being hopeless can make you abonden your religion.”

“WE CONDEMN THE COUP ATTEMPT AGAINST OUR NATIONAL WILL REGRETFULLY”

Istanbul Aydin University published a notice condemning the coup attempt against democracy and national will ignoring the constitutional order.

“ We condemn the coup attempt against the democratic law order of Turkey and the national will by a small group of people within Turkish Armed Forces,” read the notice.
“ We would like to mention it one more time that such attempts against democratic and legitimate figures elected by Turkish people, a mentality of 1900s and incapable of perceiving democratic developments are not legitimate today just like they weren’t in the past.”
“Our university is a one solid body when it comes to protect democracy and national will. Because we know that “ Sovereignty Belongs to the People Unrestrictedly and Unconditionally”

16.07.2016

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin