“TÜRKİYE’NİN AYDINLIK GELECEĞİNİ GENÇLERİMİZ İNŞA EDECEK”

tarihinde yayınlandı Duyuru, Istanbul Aydin University

İstanbul Aydın Üniversitesi, 2018-2019 Akademik Yılı’nı, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da iştirak ettiği törenle açtı. Törende açılış dersini ise Prof. Dr. Nurullah Genç verdi.

Türkiye’nin üst düzey vakıf üniversitelerinden İstanbul Aydın Üniversitesi, 2018-2019 Akademik Yılı’nı görkemli bir törenle açtı. Üniversitenin Florya’da yer alan Halit Aydın Kampüsü’nde 25 Ekim’de düzenlenen törene başta Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere eski TBMM Başkanlarından İsmail Kahraman, eski bakanlardan İdris Güllüce ve Osman Pepe, eski İstanbul Milletvekillerinden Feyzullah Kıyıklık, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in de aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, protokol konuşmalarının ardından Türkiye Cumhuriyet merkez Bankası (TCMB) Meclis Üyesi Prof. Dr. Nurullah Genç’in verdiği geleneksel açılış dersi ile devam etti. Şükran plaketlerinin ardından tören İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kent Orkestrası’nın sunduğu müzik dinletisiyle sona erdi.

 “Eğitimdeki Gücümüzü Ekonomiye Yansıtmalıyız”

Törende bir konuşma yapan İAÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “21’inci yüzyılın eğitim anlayışı, üniversitelerde üretilen bilginin somut ürüne dönüşmesi, katma değer sağlaması, toplum ve toprağının hizmetine sunulması noktasına evrilmiştir.

Bu anlayışı yakalayan ülkeler öne çıkmış, fark yaratmışlardır. Bugün Türkiye’deki üniversitelerde toplam 7 milyon 450 bin civarında öğrenci eğitim almaktadır. 160 bine yakın akademik personelimiz vardır. Bu çok büyük bir beyin gücünü ve akademik birikimi ifade etmektedir. Bütün bu akademik gücün etkisi, ülkenin ekonomisine yansıtılmalıdır. Endüstri 4.0, yapay zeka ve yarınlara hükmetme gibi kavramların zikredildiği bu dönemin gerisinde kalmamız düşünülemez. Bir ateş çemberiyle çevrili bu coğrafyaya hükmetmek, insanlarını köleleştirerek kendi amaçları doğrultusunda kullanmak isteyen güçlerin acımasız ve hain saldırılarına direnmemiz, ancak bu kavramları içselleştirip, kendi hamurumuzla yoğurarak kullanmamızla mümkün olacaktır. Gençlerimizin de kendilerini bu anlayışla yetiştirmelerini talep ve temenni ediyorum. Zira yarın bugünden daha zor olacaktır.”


 

Istanbul Aydın University opened its 2018-2019 Academic Year with a ceremony with the attended of Minister of Youth and Sports Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu. Also, Prof. Dr. Nurullah Genç gave the opening lesson in the ceremony.

Istanbul Aydın University opened its 2018-2019 Academic Year with a magnificent ceremony. Minister of Youth and Sports Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Former Minister of Grand National Assembly of Turkey İsmail Kahraman, Former Ministers İdris Güllüce and Osman Pepe, Former Member of Parliament Feyzullah Kıyıklık, District Governor of Küçükçekmece Harun Kaya and Mayor of Küçükçekmece Temel Karadeniz and also academicians and students participated in the ceremony.

The ceremony continued with the traditional opening lesson by Council Member of Central Bank of Turkey Prof. Dr. Nurullah Genç. After the given appreciation plaque, ceremony ended with City Orchestra of Istanbul Metropolitan Municipality.

We Should Reflect Our Educational Power to Economy

President of IAU Dr. Mustafa Aydın gave a speech in the ceremony “21st century’s sense of education evolve in to point that knowledge in the universities turns into concrete output, provide added value and it is serviced to community and land.

The countries which follows this concept made a difference. Nowadays, approximately 7 billion 450 hundred students take education in Turkish universities. We have nearly 160 thousand academic personnel. Falling behind of the term we are in that is talked about notions as Industry 4.0, artificial intelligence and controlling future is unthinkable. To rule this region, we need to stand against those ruthless assaults and agents of the attempts to collapse our unity. I desire and request our young generation to improve themselves in the way of this concept. Otherwise tomorrow won’t be any easier”.

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin