UFRAD Başkanı Dr. Mustafa Aydın: “Güçlü Türkiye Gerçeğini Değiştiremezler!”

tarihinde yayınlandı Duyuru

Londra’da yapılan Dünya Franchise Konseyi (WFC) toplantısında Türkiye’nin WFC Dönem Başkanı olduğunu belirten Franchising Derneği (UFRAD) Başkanı Dr. Mustafa Aydın, “Bütün çabalara rağmen Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olduğu gerçeğini değiştiremiyorlar” dedi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da 14 Mart 2017 tarihinde başlayan Dünya Franchise Konseyi (WFC) toplantısında Türkiye’yi temsilen katılan Franchising Derneği (UFRAD) Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Türkiye adına WFC Dönem Başkanlığını resmen devraldı.

“HER TÜRLÜ OLUMSUZ KAMPANYAYA RAĞMEN…”

Dünya Franchise Konseyi (WFC) Dönem Başkanlığı’nın yanı sıra 2016 Kasım ayında Endonezya’nın başkenti Cakarta’da gerçekleştirilen Asya Pasifik Franchise Konfederasyonu (APFC) toplantısında da Türkiye’nin Dönem Başkanlığını aldığını hatırlatan Dr. Mustafa Aydın, “Önümüzdeki Ekim ayında İstanbul’da, UFRAD ev sahipliğinde Dünya Franchise Konseyi, Avrupa Franchise Federasyonu ve Asya Pasifik Franchise Konseyinin toplantıları olacak. Bu, toplam 60 kadar ülkenin katılımıyla gerçekleşecek dev bir küresel ekonomi zirvesi demek. Bu gelişmeler Türkiye’nin ekonomik gücünü göstermesi açısından son derece önemli. Yakın ve uzak bölgesinde merkezi bir güç olan Türkiye’nin, dünyanın büyük markaları tarafından, dünyanın en güçlü pazarlarından biri olarak görülmesi, her türlü olumsuz kampanyaya rağmen engellenemiyor” diye konuştu.

“AVRUPA’YA EN İYİ CEVAP!”

Türkiye’nin WFC Dönem Başkanlığını resmen devralmasının son zamanlarda Avrupa’da Türkiye’ye karşı estirilmek istenen olumsuz havaya karşı da en büyük cevap olduğunu söyleyen Dr. Mustafa Aydın, “Avrupa Birliği ülkelerinde son dönemlerde Türkiye karşıtı bir hava var. Bu çevreler, Türkiye’nin gelişmesini, en büyük ekonomik hedefi olan ‘dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alma’ amacını gerçekleştirmesini istemiyorlar. Bu derece büyük bir zirve, bu niyete sahip olanlara en büyük cevap oldu. Ayrıca zirve boyunca yaptığımız temaslarda, ekonomi çevrelerinin estirilmek istenen bu havayı hiçbir şekilde umursamadığını, Türkiye’ye gelmek ve Türkiye ile olan iş ilişkilerini geliştirmek için adeta can attıklarını gördük. Görülüyor ki, Türkiye hakkında planlanan negatif algı operasyonları hiçbir zaman başarıya ulaşamayacak. Türkiye, dünyanın en önemli ekonomik merkezlerinde güçlü ekonomisiyle her zaman yükselen bir değer olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

EKONOMİNİN KALBİ İSTANBUL’DA ATACAK!

UFRAD heyeti, 22-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlenen ve açılışını Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo’nun yaptığı Asya Pasifik Franchise Konfederasyonu toplantısında Türkiye’yi başarıyla temsil etmişti. Daha önce Avrupa Franchise Federasyonu’nun 2017 yılı toplantısını İstanbul’a taşıyan UFRAD, bu zirvede de Dünya Franchise Konseyi (WFC) ve Asya Pasifik Franchise Konfederasyonu (APFC) Dönem Başkanlıklarını oy birliği ile almış, bu iki organizasyonun 2017’deki zirvelerinin de Ekim ayında İstanbul’da yapılmasını karara bağlatmıştı. Dolayısıyla franchise sektörü ve küresel ekonominin kalbi, Ekim 2017’de İstanbul’da yapılacak olan üçlü franchise zirvesinde atacak.

________________________________________________________________________________________________

DR. MUSTAFA AYDIN, UFRAD PRESIDENT “THEY CANNOT CHANGE THE FACT THAT TURKEY IS A STRONG COUNTRY!”

Mentioning that Turkey now holds the term presidency of WFC during the WFC (World Franchise Council) meeting in London, Dr. Mustafa Aydın, UFRAD President, said, “Despite all their efforts they can’t change the fact that Turkey has a strong economy.”

UFRAD President Dr. Mustafa Aydın who represents Turkey during the WFC meeting in London, officially holds WFC term presidency on behalf of Turkey.

“DESPITE ALL NEGATIVE CAMPAIGN…”

Reminding about Turkey’s World Franchise Council (WFC) term presidency as well as Asia Pacific Franchise Confederation (APFC), Dr. Mustafa Aydın said “Next October UFRAD will host World Franchise Federation, Europe Franchise Federation and Asia Pasific Franchise Council meetings in Istanbul. This means a global economics summit that will be attended by 60 countries. These developments help realize Turkey’s economic power. Turkey’s image as one of the strongest markets in the world recognized by all the world brands cannot be prevented by all negative campaigns.” 

“THE BEST ANSWER TO EUROPE”

Expressing that Turkey’s stance taking over the term presidency of WFC was a great answer for the negative atmosphere being created against Turkey in Europe, Dr. Mustafa Aydın added, “There is a negative atmosphere in Europe against Turkey. They don’t want Turkey to develop and be among the largest 10 economies in the world, its biggest economic target. A summit of this size is the best answer to those who have this intention. During the meetings  we realized that some of the people do not care about this negativity being created and wants to come to Turkey and develop business relations. It is clear that such negative atmosphere against Turkey will not succeed. Turkey will continue to be a rising star with its strong economy.    

THE HEART OF THE ECONOMY WILL BEAT IN ISTANBUL!

UFRAD delegation has successfully represented Turkey during the Asia Pacific Franchise Confederation meeting on November 22-24, 2016 in Jakarta, Indonesia with the participation of Joko Widodo, president of Indonesia. Taking European Franchise Federation 2017 meeting to Turkey previously, UFRAD has received the term presidencies of both World Franchise Council and Asia Pacific Franchise Confederation and will host 2017 summits of both organizations in Istanbul in October. Therefore the heart of the economy will beat in Istanbul in October 2017.

14.03.2017

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin