UFRAD FUARI KAPILARINI AÇTI

tarihinde yayınlandı Duyuru, UFRAD

UFRAD Franchising Derneği’nin desteklediği Bayim Olur Musun Fuarı 16’ncı kez kapılarını açtı. Açılışta konuşan UFRAD Franchising Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Türkiye franchising sektörünün 2019 hedefinin 50 milyar dolar olduğunu söyledi.

Her yıl Ekim ayında düzenlenen ve franchising sistemiyle çalışan yüzlerce markaya ev sahipliği yapan “Bayim Olur Musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı” 11 Ekim 2018 Perşembe günü kapılarını açtı. Fuarın açılışına Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, UFRAD Franchising Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem ve marka temsilcileri katıldı.

Fuarın açılış töreninde bir konuşma yapan UFRAD Franchising Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın, “Bu yıl uluslararası bazda 16’ncısını gerçekleştirdiğimiz Bayim Olur Musun fuarı, kendi alanında dünyanın en büyük üç fuarından birisidir. Dört gün sürecek olan fuarda toplam 500 marka yer alıyor. Türkiye franchising sektörü 3 bin markayı ve bunlara ait 60 bin mağazayı temsil ediyor. Ancak şu noktayı belirtmek gerekir ki, UFRAD Franchising Derneği, üyesi bulunan 200 ulusal ve uluslararası marka ve temsil ettiği yaklaşık 45 milyar dolarlık ticaret hacmiyle sadece Türkiye için değil, tüm dünya için bir mihenk taşıdır. UFRAD olarak Türkiye franchising sektörünün hacmini 2019 yılında 50 milyar dolara yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu da ancak Türk insanının tüm dünyada iş yapması ile gerçekleşecektir. Şu an dünyaya açılmış 205 markamız var. Bu sayıyı artırmamız şart. Çünkü markalaşarak çalışmayan işinin hamallığından başka bir şey yapmaz. Elbette akşamdan sabaha marka olunmaz. Marka olmak için deyim yerindeyse iğneyle kuyu kazmak gerekir. Ayrıca sabırlı ve tahammüllü çalışmak da gerekiyor. Ekonomimizin çökertilmeye çalışıldığı dış kaynaklı tehditler karşısında fuarda dünyaya “Bütün ticari, girişimci, yatırımcı ve marka kuruluşlarımızla dimdik ayaktayız” mesajı verdik. Türkiye çok büyük, çok güçlü bir ülke. Ancak bu gibi saldırılara dirençli olmak için daha çok çalışmamız ve güçlü hareket etmemiz gerekir.” ifadelerini kullandı.


 

16th Be My Franchise Fair supported by UFRAD Franchising Association opened its doors. President of UFRAD Franchising Association Dr. Mustafa Aydın said that Turkish Franchising Sector’s target is 50 billion dollars for 2019.

Be My Franchise Fair opened its doors on 11th of October 2018. Vice Minister of Treasury and Finance Dr. Nureddin Nebati, Former Minister of European Union Egemen Bağış, President of UFRAD Franchising Association Dr. Mustafa Aydın, Chairman of Medyaforce Fair Organization Özhan Erem and brand representatives participated in the opening.

Chairman of UFRAD Franchising Association Dr. Mustafa Aydın who gave a speech, said “ ‘Be My Franchise Fair’ is one of the three biggest fair of the world at its own field. During four days, 500 brands will be hosted in the fair. Turkish franchising sector represents 3 thousand brands and 60 thousand shops of them. But it is needed to be emphasized that UFRAD Franchising Association is not a touchstone only for Turkey but also for whole world. We, as UFRAD target to increase scale of Turkish Franchising Sector to 50 billion dollars in 2019. To make this target come true Turkish people must work all over the world. Recently we have 205 globalized brands. We need to increase this number. Without efforts to be a brand, all the efforts in vain. Besides, being patient and working hard are the key points. Against external treats that aiming collapse our economy, we gave “ We are strong to stand still against you” message to the world. Turkey is really big and strong country. But in order to be resistant to this kind of assaults we need to work harder.”

background

Follow on Twitter

Follow on Twitter for news, updates and notices.

Istanbul Aydin University Chairman of the Board of Trustees / BIL Holding and BIL Education Institutions Chairman of the Board of Directors / Cyprus Science University Honorary President

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

Follow on Instagram

FOLLOW ON @profmustafaaydin